Pstrąg grillowany z makaronem z cukinii

Grillowana ryba z dodatkami, czyli idealna pozycja na lekkostrawny obiad. Pstrąg i jego delikatne mięso doskonale komponuje się ze zdrowym, makaronem z cukinii. Dietowiczom szczerze polecam taki obiad lub kolację. Kubki smakowe i głód są zaspokojone, ale nie czujemy się ociężali i zapchani. Samo zdrowie, mniam!
Składniki:
- dwa świeże pstrągi
- cytryna
- świeży koperek
- liście selera
- 2 małe cukinie
- świeża bazylia
- 6 łyżek oliwy z oliwek
- łyżka oleju sezamowego
- sól
- świeżo mielony kolorowy pieprz
Wykonanie:
Pstrągi myjemy i osuszamy. Następnie nacieramy je sokiem z połowy cytryny i obsypujemy solą i świeżo mielonym pieprzem (w środku też). Do środka pstrągów wkładamy kilka liści selera i koperku. Ryby grillujemy około 10 minut na rozgrzanym grillu kontaktowym (długość grillowania zależy od wielkości ryby, generalnie skórka ma być przyrumieniona a mięso białe i soczyste). Jeżeli nie mamy grilla możemy je upiec w piekarniku (180 stopni C, około 20-30 min.).
Cztery duże gałązki bazylii blendujemy z oliwą z oliwek i olejem sezamowym na sos pesto. Cukinie myjemy i obieraczką ścinamy je na cienkie paseczki tworząc paski makaronu (część bez nasion). Tak przygotowany makaron z cukinii mieszamy z przygotowanym wcześniej sosem pesto. Kiedy ryby się grillują, wrzucamy makaron wymieszany z pesto na patelnię. Cukinię smażymy przez kilka minut, aż będzie al dente, doprawiamy solą i pieprzem do smaku.
Rybę i cukinię podajemy na ciepło. Do ryby warto dodać tradycyjnie cytrynkę.
Smacznego!


