Polecam Whiskey in the Jar Łódź

cover.jpg

Pierwszy raz spotkałam Whiskey in the Jar podczas delegacji we Wrocławiu i od razu się zakochałam, nie tylko w boskich drinkach w słoiku ale przede wszystkim w soczystym mięsie. Tym większa była moja radość kiedy lokal ten znalazł się również w Łodzi na rynku Manufaktury. Nie dziwił mnie też fakt, że w błyskawicznym tempie trafił na szczyt listy najwyżej ocenianych restauracji w Łodzi w aplikacji Tripadvisor (którą bardzo cenię btw).

Dlaczego polecam?

  1. Świetnej jakości mięso!
  2. Różnorodne drinki (in the jar) z whiskey i nie tylko.
  3. Przyjemny klimat miejsca.

Whiskey in the Jar to przede wszystkim świetnej jakości mięso. Ostatnio mieliśmy okazję zjeść tam przepyszne steki (choć wiem że hamburgery też mają cudowne). Ja zdecydowała się na Rock’n’steak serwowany na kamieniu lawowym, a mój mąż na Mr T-Bone. Ja dostałam kawałek steaka, który dopiekał się na bieżąco na gorącym kamieniu, więc sama mogłam sobie wybierać stopień wysmażenia. Mięso było idealne, soczyste, pachnące grille i rozmarynem, posypane kawałkami gruboziarnistej soli, która podpiekana na kamieniu smakuje genialnie. Do tego serwowany jest pakiet dodatków do wyboru. Ja zdecydowałam się na masełko ziołowe, kukurydzę i fryty, i muszę przyznać że masełko plus gorący kamień robi robotę. Stek T-bone mojego męża to danie na większy apetyt i możliwość spróbowania dwóch rodzajów mięsa w jednym podzielonym kością kawałku. Był przepyszny choć mięso w tym przypadku jest mniej delikatne i ma więcej włókien, ale taki tez jego charakter. Tutaj od razu decydujemy się na stopień wysmażenia i mamy do wyboru pakiet dodatków. Zobaczcie sami jak to pięknie wygląda, a jeszcze lepiej smakuje.

Whiskey in the Jar to również cała paleta różnorodnych drinków serwowanych w słoikach, czyli Jarów. Zwykle podstawą jest whiskey ale nie tylko. różnych wersji drinków słoikowych naliczyłam ponad 20 a to oczywiście nie wszystko z oferty. Zaletą jest ich różnorodność, od bardzo słodkich wersji, przez pikantne, egzotyczne czy po prostu klasyczne (wytrawne). Moim faworytem po kilku próbach została wersja na ostro spicy basil smash - mega! Zobaczcie sami te dzieła sztuki.

Warto również dodać, że lokal ma przyjemny nieco loftowy styl (tak cudownie pasujący do Łodzi) i bardzo dobrą obsługę. Plusem jest również duża ilość miejsc (przynajmniej w sezonie letnim kiedy jest otwarty ogródek), dzięki czemu można znaleźć miejsce nawet w “godzinach szczytu” oraz czas oczekiwania na posiłek, który był naprawde krótki pomomo dużej ilości gości.

Czy coś z minusów? Może dwa małe. Po pierwsze na pewno nie jest to tani lokal i o ile rozumiem ceny posiłków wynikające z cen dobrej jakości mięsa,  o tyle ceny Jarów są lekko przesadzone w mojej ocenie (jakby nie patrzeć 70% drinka to kruszony lód a jeden Jar to koszt około 35 zł). Po drugie menu, które sprawdzasz sobie sam na podstawie QR code - niestety dużo łatwiej jest poruszać się po menu papierowym.

Generalnie polecam bardzo, jeśli tylko będziecie w Łodzi - sprawdźcie koniecznie sami!

Whiskey in the Jar możecie znaleźć również w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

Link do oficjalnej strony restauracji.