Deser jabłkowy

Są takie dni kiedy czasu jest mało, a ochota na słodki deser po prostu nie odpuszcza. Wtedy warto mieć w zanadrzu przepis na błyskawiczny, prosty i przepyszny słodki deser. Jednym z bardziej wdzięcznych produktów do deseru są jabłka. Stąd pomysł na deser jabłkowy. Karmelizowane jabłka, cynamon, kruszone ciasteczka i słodko kwaśna śmietanka - wszystko to razem to pychota.
Składniki (na 4 porcje):
- 6 twardych jabłek
- trzy łyżki cukru trzcinowego
- 1/2 łyżeczki cynamonu
- paczka ciasteczek owsianych (np. złotokłose)
- szklanka śmietany (12%)
- łyżka cukru pudru
Wykonanie:
Jabłka obieramy, wykrawamy gniazda nasienne i kroimy w ósemki. Kawałki jabłek układamy na patelni i podlewamy niewielką ilością wody. Następnie jabłka dusimy pod przykryciem aż delikatnie zmiękną. Następnie zdejmujemy pokrywkę, jabłka posypujemy cukrem trzcinowym, cynamonem i mieszamy, smażymy je tak aż cały płyn odparuje a jabłka nabiorą złotawej barwy. Tak podsmażone jabłka studzimy i przekładamy do miseczek. Ciasteczka kruszymy widelcem na drobne kawałki. Śmietanę mieszamy z cukrem pudrem, najlepiej w blenderze dzięki temu śmietana, choć się nie ubije, będzie bardziej puszysta. Każdą z porcji jabłek posypujemy pokruszonymi ciasteczkami i polewamy śmietanką.
Smacznego!



